top of page

Takmer celý produktívny život sa venujem výtvarnému umeniu. Popri maľbe som sa koncom 90tych rokov začal zaujímať práve o tetovanie, ako o zaujímavé a dovtedy u nás nie tak celkom populárne médium. Zo začiatku to bola skôr snaha o istý experiment. Štetce som zamenil za ihly a plátno za kožu. Po neľahkých začiatkoch sa postupne moja technika zdokonaľovala a tak narastal zo strany mojich klientov záujem o moje služby.

 

Tetovaniu sa venujem od r.1996. Za ten čas sa však aj v tejto profesii veľmi veľa zmenilo. Či sa to už týka techniky alebo samotných motívov. Tetovanie v súčasnosti prepadlo rôznym módnym trendom, vznikajú najrozmanitejšie štýly a na rozdiel od minulosti je dnes ľahko prístupné širokej verejnosti. Vďaka skúsenostiam ktoré som po rokoch nadobudol, som presvedčený, že dokážem poradiť a uspokojiť takmer každého klienta. 

 

V r. 1999 som spolupracoval na úspešnom projekte Slovak Art for Free, v rámci reprezentovania Slovenska

na 48. medzinárodnej výstave výtvarného umenia na Bienále Benátky v Taliansku, s tematikou tetovania.

Svoju techniku som zameral výhradne na trvalé tetovanie. Pre môj štýl je typický prehľadný dizajn, jemné tiene, čisté línie. Kolorovanie využívam skôr ako dofarbenie tetovania v štýle akvarelu. Konečné dielko je výsledkom mojej praxe, kreativity a neposlednom rade predstavy zákaznika. Od r. 2005 organizujem pre záujemcov kurzy tetovania.

V roku 2018 som bol oslovený, aby som tetoval porotcov súťaže Československo má talent 

https://media.joj.sk/embed/ht8iow?.

Je mi veľkou cťou, že moje maľby nielen v koži, ale aj na plátne, sú ozdobou a pýchou nejedného človeka rôznych spoločenských vrstiev, z takmer všetkých kontinentov sveta...

Milan Bartoň (nar.1969)

bottom of page